Inzerce

TACHOV.cz / Infoservis / Youth Choir of the Brunswick Cathedral

Youth Choir of the Brunswick Cathedral

Dveře jízdárny dokořán 2023
Termín: neděle 9. červenec od 15:00 hodin
neděle 9. červenec do 16:10 hodin
Typ události: Koncert
Vstupné: 100 Kč
Kde: Jízdárna ve Světcích
Světce 34701

II. koncert DJD 2023 * Zveme děti a mládež zdarma (vhodné od 10 let)

XXI. ročník Letního hudebního festivalu Dveře jízdárny dokořán 2023

Projekt je připravován s finanční podporou Plzeňského kraje:

  • CM Transport Tachov s.r.o.
  • SMÚT s.r.o.
  • Merimex s.r.o.
  • Vodohospodářské sdružení Západních Čech s.o.

***

Projekt je připraven pod Záštitou Výboru pro vzdělání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu Parlamentu ČR

***

Svoz diváků * autobus. přepravce Tachov: jízdné 25 Kč / jízda

  • Tachov - Světce: 14,30 před KATem / 14,35 aut. nádraží
  • Světce - Tachov: 16,45 hod. zastávka před mostem

2. koncert připravuje MKS Tachov ve spolupráci s agenturou The Prague Concert Co., s.r.o.

Pěvecký chrámový soubor ze SRN Youth Choir of the Brunswick Cathedral

• barokní hudba aj. od autorů: Felix Mendelssohn-Bartholdy, John Rutter, Johann Hermann Schein, Heinrich Schütz, Johann Sebastian Bach.

Mládežnický sbor katedrály Brunswick

je součástí sborového programu, ve kterém pravidelně každý týden zpívá více než 550 dětí a mladých lidí od pěti let. Díky tomu je Domsingschule největší institucí pro protestantskou církevní hudbu v Německu.

Většina zpěváků v mládežnickém sboru je se sborem již od předškolního či základního školního věku a prošla chlapeckými či dívčími sbory. Youth Choir zpívá hudbu všech stylů, od Bachových kantát po muzikály, s důrazem na anglikánskou církevní hudbu. Zpěváci se scházejí dvakrát týdně na hlasovou zkoušku a kompletní zkoušku. Mnoho členů sboru navíc chodí na hodiny zpěvu.
Od roku 2000 sbor zpívá pod vedením kantorky Elke Lindemann.

Mládežnický sbor pravidelně doprovází bohoslužby v katedrále v Braunschweigu a je na koncertních turné po Německu i v zahraničí jako hudební velvyslanec katedrály v Braunschweigu. Koncertní turné je v posledních letech zavedlo do Polska, Francie, Velké Británie a Švédska.

Dirigent Elke Lindemann

se narodila a vyrostla ve Westerstede (Dolní Sasko). Po absolvování střední školy studovala německý jazyk a literaturu a také školní a církevní hudbu na Hannoverské univerzitě múzických umění. V roce 2000 ukončila studium 1. státní zkouškou z učitelského povolání na gymnáziích a A-diplomem pro církevní hudbu. Od té doby působila jako kantorka v katedrále v Braunschweigu se specializací na dirigování sboru a dětského sboru na Katedrální pěvecké škole v Braunschweigu. Kromě vedení různých sborů (včetně Katedrálního sboru, Vokálního souboru při katedrále v Braunschweigu, Mládežnického sboru Katedrální pěvecké školy) také školí na částečný úvazek ředitele dětských sborů Katedrální pěvecké školy. Elke Lindemannová je lektorkou vedení dětského sboru na různých hudebních školách a působí celostátně jako řečnice celostního vedení dětského sboru na odborných kongresech, v církevních sborech, ve školách a centrech denní péče. Ve školním projektu "Klasse! Wir singen" školní projekt od jeho vzniku v roce 2007 a od té doby působí také jako ředitelka a moderátorka písňových festivalů v neziskovém projektu, do kterého se zapojilo více než 730 000 žáků po celém Německu .

(překladač google)